Jasełka

Dnia 21 grudnia dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi z Oddziałów przy ulicy Dworcowej, zaprezentowały świąteczny program artystyczny. Tematem przewodnim tegorocznych Jasełek był folklor góralski. Przygotowana scenografia oraz stroje, w które ubrane były dzieci i ich nauczyciele sprawiła, że wszyscy mogli poczuć się jak u podnóża Tatr. Celem głównym przygotowanych Jasełek było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie wyrażania uczuć podczas inscenizacji a także nabywania odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe i niezwykle wzruszające. Mali aktorzy doskonale prezentowali się na scenie. Wszyscy goście oraz pozostali uczniowie chętnie włączali się w śpiewanie kolęd i pastorałek. Na zakończenie nie zabrakło życzeń kierowanych do uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników obsługi i administracji. Dzieci do występu przygotowały Panie: Marta Czachorowska, Anna Gunerko oraz Anna Walasiewicz.

IMG_6876
IMG_6886
IMG_6891
IMG_6913
IMG_6917
IMG_6940
IMG_6942
IMG_6947
IMG_6975
IMG_6997
IMG_7004
IMG_7019
IMG_7022
IMG_7037
IMG_7066
IMG_7073

Więcej zdjęć na Facebooku

Materiał filmowy

Jasełka dla rodziców

Boże Narodzenie to czas szczególny. Spotykamy się z rodziną, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. W środę, 20. grudnia, uczniowie klas I – III SP oraz IV – VI „u” zaprezentowali Jasełka zaproszonym gościom oraz rodzicom. Oprócz krótkich, recytowanych kwestii, śpiewali także kolędy. Dzieci bardzo przeżywały swój występ, tym bardziej, że dla niektórych z nich był to pierwszy raz. Były bardzo przejęte, starały się jak najlepiej zarecytować przygotowane i wyuczone teksty. Wiele radości sprawili dzieciom przybyli na tę okazję rodzice, którzy nie ukrywali łez i wzruszenia. Odpowiednio dobrane kolędy wprawiły wszystkich w świąteczny i pogodny nastrój.

IMG_6807
IMG_6809
IMG_6810
IMG_6811
IMG_6815
IMG_6817
IMG_6819
IMG_6825
IMG_6834
IMG_6835
IMG_6844
IMG_6845

Więcej zdjęć na Facebooku

Materiał filmowy

Wolontariat

Święta Bożego Narodzenia to czas radosny. Czas, który spędzamy z najbliższymi. Dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy i obdarowujemy bliskich prezentami. Wolontariusze Zespołu Szkól Nr 5 w Rypinie pamiętali o chorych w hospicjum. Obdarowali pacjentów piernikami oraz kartkami świątecznymi. Pamiętaliśmy także o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Kilka dni przed Wigilią podarowaliśmy paczkę świąteczną Wiktorowi i jego rodzicom.

Wizyta w Hospicjum

Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły odwiedzili rypińskie hospicjum, aby wręczyć chorym i personelowi własnoręcznie pieczone i zdobione pierniczki. Oczywiście nie zabrakło życzeń. Inicjatywa organizowana była wspólnie z GOPS.

26234708_901380470028121_1332123814_n
26235333_901380466694788_549777297_n

Bombki zdobione techniką Decoupage

Nim ciche piękno Bożego Narodzenia, opromieni nasze serca i ogrzeje zacisza domów, z wolna nadchodzi czas wielkich przygotowań, w których każdy z nas powinien zaznaczyć swój maleńki udział, pozwolić ponieść się artystycznej fantazji.

Zaprzyjaźnione Panie ze Stowarzyszenia Absolwentów LO w Rypinie cierpliwie prowadzą nas w piękniejszy świat, zyskując coraz większe rzesze fanów, pragnących uczestniczyć w prowadzonych przez nie zajęciach z kreatywności. 13 grudnia, już po raz trzeci odbyły się takie warsztaty dla dzieci, tym razem poświęcone ozdobom świątecznym, a w szczególności nieodłącznemu atrybutowi choinki – bombce wykonanej techniką decoupażu. Spod zręcznych palców uczniów wspieranych przez ich mamy wyszły niepowtarzalne cudeńka, które zapewne znajdą honorowe miejsce w niejednym domu, jako świąteczna ozdoba, albo dar od serca dla innych.

W imieniu koordynatorek projektu i dyrekcji Zespołu Szkół Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego serdecznie dziękujemy naszym aktywnym mamom oraz członkiniom SA LO w Rypinie: Krystynie Bujnowskiej, Jadwidze Kaliszewskiej, Izabeli Gurtatowskiej i Bożenie Berebeckiej za wspólną radość tworzenia, rzeczy niepowtarzalnych, za dzielenie się bezcenną wiedzą i międzypokoleniowym doświadczeniem.

DSC_0003
DSC_0006
DSC_0067
DSC_0082
DSC_0103

Warsztaty artystyczne dla rodziców

W ramach różnorodnych form współpracy z rodzicami w dniu 5 grudnia w Zespole Szkół Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego odbyły się warsztaty zdobienia ceramiki techniką Decoupage. Realizowana forma artystycznej aktywności to doskonały czas na integrację, wymianę cennych doświadczeń, tworzenie rzeczy oryginalnych i przede wszystkim bycie z sobą. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że są w gronie naszych rodziców utalentowane mamy, które rękodziełem parają się od lat, toteż na piękne efekty nie trzeba było długo czekać.
W zajęciach uczestniczyły panie: Honorata Agatowska, Arlena Bałtowska, Dorota Czaplińska, Justyna Dobaczewska, Alicja Grodzicka, Elżbieta Kaślewicz, Katarzyna Paszke Danuta Rozpierska, Małgorzata Zielińska i Danuta Zdunek.
Prace wykonane przez wymienione mamy jako dar od serca trafią w ręce innych rodziców, gości tegorocznych Jasełek po góralsku, po raz pierwszy w wykonaniu maluszków z autyzmem, naszych kochanych wychowanków z oddziału przedszkolnego.

DSC_0040
DSC_0002 (2)
DSC_0007 (2)

Mikołajki na sportowo

06.12.2017 r. jak co roku w nasza szkoła obchodziła Mikołajki na sportowo. Celem imprezy była integracja uczniów , uczenie zdrowej rywalizacji oraz promowanie zdrowego sportowego trybu życia. Wszyscy świetnie się bawili a na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka. Organizatorami imprezy były panie Jowita Górecka oraz Katarzyna Pietrkiewicz.

Podczas imprezy Dyrektor Szkoły wręczył uczniom nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową, który organizowała pani Hanna Mazanowska oraz Beata Piechowiak.

Więcej zdjęć na Facebooku