Jesienne rękodzieło

Od wielu lat w ramach współpracy z rodzicami poszukujemy ciekawych form, aktywizacji społecznej szkolnego środowiska. Zainteresowaniem cieszą się comiesięczne spotkania Grupy Wsparcia czy niezwykle ciepło wspominana artystyczna współpraca ze Stowarzyszeniem Absolwentów LO w Rypinie. Tym razem w dniu 7 października nasze zaproszenie do udziału w jesiennych warsztatach artystycznych przyjęły panie z Koła Gospodyń w Głowińsku: Elżbieta Kaślewicz, Elżbieta Szalkowska i Wioletta Majkowska.

Twórcza aktywność pani Elżbiety Kaślewicz jest nam znana i ceniona od dawna. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Jej Koleżankom za przyjęcie zaproszenia do pracy z młodzieżą, której chcemy przybliżać potencjał lokalnej społeczności, zaangażowanych, twórczych i ciekawych ludzi, potrafiących zarażać optymizmem i otwartością na drugiego człowieka. Tak niewiele trzeba, aby z pożółkłych liści zręczne dłonie uczniów pod kierunkiem pań wyczarowały cudnej urody bukiety, na zatrzymanie polskiej, złotej jesieni, albo serdeczny podarek z bilecikiem od serca.

W imieniu dyrekcji i młodzieży Zespołu Szkół Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie dziękujemy za wspaniałą atmosferę i możliwość podpatrywania artystycznego warsztatu naszych Gości. Z niecierpliwością czekamy na następną odsłonę współpracy, która już niebawem.