Dzień Profilaktyki

3 czerwca w Zespole Szkół Nr 5 w Rypinie obchodzony był Szkolny Dzień Profilaktyki, który został połączony z obchodami Dnia Dziecka. Głównym celem była promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności aktywny wypoczynek.

Już po raz kolejny imprezę prowadziła ,,Grupa T‘’ z Torunia. Animatorzy przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny dla dzieci, a w nim: konkursy i zabawy sportowe, taniec oraz zagadki o tematyce profilaktycznej. Nie zabrakło również Byka Rodeo, który wśród uczniów cieszy się największą popularnością, na którym zarówno młodsi jak i starsi próbowali swych sił i umiejętności. Uatrakcyjnieniem festynu była loteria, gdzie główną nagrodą był gigantyczny miś. Szczęśliwym zwycięzcą został Kuba z II klasy.

Swoje uzdolnienia również zaprezentował zwycięzca Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego w Inowrocławiu pod hasłem ,,Pomaluj mój świat” – Arkadiusz Czułczyński, który przekonywał, że świat bez uzależnień jest piękny.

Po aktywnie spędzonym dniu wszyscy zregenerowali siły przy grochówce i grillowanych kiełbaskach. Były również lody. Poza świetną zabawą i humorem dopisała również pogoda. Nad całością czuwały panie: Renata Bojarska i Sylwia Maćkiewicz.

IMG_3507
IMG_3519
IMG_3628
IMG_3630
IMG_3643
IMG_3661