XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Ks. Jana Twardowskiego

31 maja odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Ks. Jana Twardowskiego. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu rypińskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz upominki. Komisja konkursowa w składzie: Teresa Krzyżanowska, Zenobia Rogowska, Hanna Mazanowska oraz Jacek Szablewski, miała trudny orzech do zgryzienia. wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. jednak trzeba było wyłonić zwycięzców. W pierwszej kategorii miejsce 1 zdobył Franciszek Umiński, 2 Emilia Bytner, 3Aleksander Zglinicki. Wyróżnienie otrzymał Alan Jasiński i Aleksy Sękowski. W drugiej kategorii 1miejsce Julia Krajewska, 2 Amelia Pawłowska, 3 Natalia Celebucka, a wyróżnienie zdobyła Katarzyna Wiśniewska. W kategorii śpiew wystąpiła i zdobyła 1 miejsce Kornelia Wesołowska. Dyrektor szkoły Pan Jarosław Tomkowski swoją Nagrodę przyznał Adamowi Bytner oraz nagrodził Adama Kaślewicza – ucznia naszej szkoły. dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie, a wszystkim uczestnikom serdecznie Gratulujemy:).

Najlepsza drużyna to moja rodzina!

Takie hasło przyświecało tegorocznemu świętowaniu Dnia Rodziny. Panie Monika Nowowiejska oraz Monika Witkowska w organizację imprezy zaangażowały wszystkich… od najmłodszych…przez rodziców aż do nauczycieli 🙂 Było radośnie, aktywnie a nawet kreatywnie.

Część artystyczna była przeplatana konkurencjami do których włączyli się rodzice. Nie zabrakło rymowanej gimnastyki i tańca. Wszyscy mogli poczuć,że rodzinne drużyny mają wielką moc.

Wycieczka do Bydgoszczy

16 maja 2019 roku odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Było czysto, słodko i kolorowo… a to za sprawą programu wycieczki. Byliśmy w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie każdy mógł wyprodukować swoje własne mydełko oraz posłuchać ciekawostek na temat historii brudu… i higieny. Kolejnym punktem była Manufaktura Słodyczy – Karmelowa Kraina, z której każdy wyszedł z własnoręcznie przygotowaną czekoladką i lizakiem. W Herbaciarni Asia mogliśmy delektować się smakami herbaty oraz deserem lodowym. To jednak nie był koniec wycieczkowej przygody…dotarliśmy również do Papugarni, gdzie po warsztatach plastycznych każdy mógł spotkać się z pięknymi ptakami i…. alpakami:) Wyjazd uznany przez wszystkich za udany zwieńczony został posiłkiem w McDonalds. Cała fotorelacja dostępna jest na Facebooku Szkoły.

Zawody sportowe

29 maja reprezentanci ZSNR5 wzięli udział w XVIII Rejonowych Biegach Przełajowych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Sierpcu.
Zawody odbyły się w lesie w stanicy harcerskiej w miejscowości Słupia.
Celem imprezy była popularyzacja biegania jako forma spędzania wolnego czasu oraz zdrowa rywalizacja.
W zawodach udział wzięli podopieczni ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych z Płocka, Mławy, Mocarzewa i Sierpca
Zawodnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe i stopień niepełnosprawności i biegali na dystansach 400 metrów, 600 metrów i 800 metrów
Biegacze z ZSNR5 wywalczyli miejsca na podium: Jarosław Zieliński I miejsce, Krzysztof Karpiński III miejsce, Mateusz Tylmanowski I miejsce, Mateusz Golan III miejsce oraz Paulina Strzelecka II miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie do biegów.

Kreatywni na 101!

KREATYWNI NA 101 to tytuł ogólnopolskiego konkursu, do którego przystąpiła nasza szkoła. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie wykonali i ozdobili makietę ulicy oraz domku, w którym zamieszkały pieski z plasteliny. Było ich dokładnie 101! Praca przyniosła wiele radości tworzenia zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Cieszymy się,że mogliśmy się tak wspaniale bawić. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – Hanna Mazanowska, Beata Piechowiak, Marta Manelska

Sklep zoologiczny

Przedszkolaki wraz z nauczycielami udali się do sklepu zoologicznego,, Roma”. Dzięki uprzejmości państwa Sierocińskich i p. Jowity Góreckiej dzieci miały możliwość obejrzenia pięknych rybek w akwariach oraz żółwia. Mogły także pogłaskać szczurka oraz podziwiać pozostałe zwierzęta. Dziękujemy właścicielom sklepu za miłe spotkanie.

Poznajemy zawody

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół Nr 5 w ramach bloku poznajemy zawody wybrały się do apteki, żeby poznać zawód farmaceuty. Dzieci miały okazję zaobserwować pracę w aptece, zobaczyć prawdziwe recepty. Dziękujemy Państwu Ludwickim za miłe przyjęcie oraz oprowadzenie po aptece.

Przedszkolaki z wizytą w…

W dniu 30 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Rypinie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z ważnymi miejscami naszego miasta,. Dzieci obejrzały wiele sal m. in konferencyjna gabinety Pana Starosty oraz Burmistrza Miasta sale ślubów oraz inne gabinety znajdujące się w obu instytucjach. Oddział przedszkolny dziękuję Starostwu Powiatowemu oraz Urzędowi Miasta za bardzo miłe spotkanie i o prowadzenie dzieci.

Wokalny sukces naszych uczniów!

4 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Dostrzeż mnie”. W tym roku hasłem przewodnim konkursu  było „Pomaluj mój świat”. Nasi uczniowie już czwarty raz wybrali się do Inowrocławia, aby zaprezentować swoje możliwości.
Spotkanie w Inowrocławiu za każdym razem ma bardzo radosny charakter. Tu liczy się przede wszystkim dobra zabawa. My mieliśmy powód do jeszcze większej radości gdyż nasi reprezentanci zajęli miejsca na podium.
Alan Jasiński –  Nagroda Specjalna,Nagroda Jury z przymrużeniem oka oraz II miejsce w swojej kategorii! Arek Czułczyński miejsce I, Dawid Laskowski II oraz Lidia Leszczyńska wyróżnienie! Artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.Uczniów do konkursu przygotowały panie Renata Bojarska, Sylwia Maćkiewicz oraz Bożena Zasada.