imprezy
Plac zabaw przy ul. Warszawskiej
W dniu 5 września 2019r. w Zespole Szkół Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia placu zabaw. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Rypiński p. Jarosław Sochacki, Przewodniczący Rady Powiatu p. Krzysztof Cegłowski, Burmistrz Miasta Rypin – p. Paweł Grzybowski, P. Piotr Kopyciński – Kujawsko –Pomorski Oddział PFRON, P. Milena Kucińska Kujawsko –Pomorski Oddział PFRON, Piotr Janic Dyrektor Gaspol Rypin, p. Katarzyna Szczęsny dyrektor PCOO w Rypinie, p. Krzysztof Szalkowski – przewodniczący Komisji Edukacji Spraw Społecznych i Sportu, ks. Kanonik Andrzej Krasiński, który dokonał poświęcenia nowo zakupionego sprzętu. Dyrektor firmy Gaspol SA p. Piotr Janic z asystentem p. Anną Włodarczyk. W uroczystości wzięli udział również rodzice i dzieci z oddziałów przedszkolnych placówki. Do dyspozycji dzieci został oddany nowy plac zabaw, którego wyposażenie stanowią: bujaczka dla osób niepełnosprawnych na wózkach /pierwsza w Powiecie Rypiński/ – koszt inwestycji 20 tyś zł – zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe w Rypinie /inicjatywa P. Starosty Jarosława Sochackiego/, huśtawka oraz zestaw zabawowy koszt 12 tyś zł / dotacja celowa/ oraz piaskownica ufundowana przez firmę Gaspol koszt 1900zł.. Ponadto firma Gaspol zorganizowała z tej okazji piknik dla wszystkich dzieci naszej szkoły.
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy uczniowie oraz rodzice składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wnieśli wkład w zakup nowego wyposażenia. Dziękujemy Staroście Rypińskiego – p. Jarosławowi Sochackiemu, Zarządowi Powiatu, Radzie Powiatu Rypińskiego, Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie, Firmie Gaspol SA, pracownikom firmy Gaspol oraz wszystkim przybyłym na ta uroczystość.
Dzień Kobiet 2019
Tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali z tej okazji krótką część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki oraz wątek humorystyczny. Całość dopełniły życzenia oraz kwiaty wręczane wszystkim paniom pracującym w szkole, a dziewczynki otrzymały słodkie upominki.
Przy ulicy Dworcowej również nie zabrakło życzeń od najmłodszych Panów
Bal Karnawałowy przy ul. Dworcowej
W piątek 8 lutego w oddziałach przedszkolnych i szkolnym przy ulicy Dworcowej odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci zaprezentowały piękne stroje. Zabawa była bardzo udana, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.
Ach..co to był za bal!
W piątkowe przedpołudnie, 1 lutego 2019 r, odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy pod nazwą „W krainie baśni i bajek”. Tego dnia, szkolny hol pełen balonów i serpentyn zmienił się w zaczarowaną krainę wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, bohaterów i innych barwnych postaci.
Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił DJ Romuś (p.Jerzy Ochlak). Wszyscy bawili się znakomicie i chętnie uczestniczyli w różnych konkursach. W trakcie balu uczniowie mogli skorzystać z usługi malowania twarzy,którą wykonywała p.Marta Manelska.
Gdy pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, podczas przerwy mogli oni zregenerować siły przy słodkim poczęstunku przygotowanym w jednej z sal lekcyjnych. Niektóre smakołyki zasponsorowała Cukiernia Piotr Malinowski. Uczestnicy balu mogli również skosztować waty cukrowej przygotowanej przez p.Sylwię Maćkiewicz.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie, hojność i bezinteresowną pomoc. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości i miłych wrażeń,dlatego z niecierpliwością czekają już na przyszłoroczny bal. Zdjęcia z imprezy znajdują się w naszej galerii i zajmują aż 4 albumy:)
Monika Nowowiejska
Witajcie w naszej bajce
W dniu 11 stycznia w oddziałach przedszkolnych oraz szkolnym przy ulicy Dworcowej odbyło się przedstawienie dla rodziców oraz dziadków pt.: WITAJCIE W NASZEJ BAJCE w oparciu o wiersze Brzechwy i Tuwima. Uroczystość rozpoczęła się słodkim poczęstunkiem dla przybyłych gości. Następnie dzieci zaprezentowały inscenizacje artystyczne. Całość zakończyła się prezentacją dokumentującą codzienne życie przedszkolne. spotkanie przebiegło w miłej i pogodnej atmosferze. Uroczystość przygotowały panie A. Walasiewicz, J. Noskowska, A. Gunerko oraz M. Czachorowska.
Mikołajki
Jak co roku w naszej szkole z okazji Mikołajek nauczyciele wychowania fizycznego organizują MIKOŁAJKI NA SPORTOWO. Jest to impreza, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zmagają się w konkurencjach sportowych, dobrze się bawiąc i rywalizując ze sobą.
W tym roku naszą szkołę odwiedził szczególny gość – p. Jacek furman, radny powiatu rypińskiego,który przybył do nas z prezentami. Ufundował nam dwie deski rehabilitacyjne, które będą bardzo przydatne podczas zajęć wychowania fizycznego oraz integracji sensorycznej. Nie zabrakło również słodkich akcentów. Była wata cukrowa i czekoladki.
Andrzejki w przedszkolu
Dnia 30 listopada 2018 r. w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Dworcowej odbyły się andrzejki. Zapoznano dzieci z tradycja i obrzędami związanymi z wieczorem andrzejkowym. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych przez nauczycieli zabawach i wróżbach. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego lania wosku oraz wspólnego odgadywania, co przedstawia podświetlony cień.
Andrzejki 2018
29 listopada w naszej szkole odbyły się ,,Andrzejki’’. W magiczny nastrój wprowadził nas teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Tradycje wróżb andrzejkowych”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały również bajkę pt. ,,Andrzejkowy wieczór’’. Następnie uzupełniały karty pracy dotyczące tradycyjnych wróżb i zabaw. Główną atrakcją imprezy były wróżby. Każdy uczeń z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne kolory, szukał swojej szczęśliwej liczby. Wiele śmiechu
i radości dostarczały dzieciom przepowiednie.
Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Dzień 11 listopada 1918 roku spełnił sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Wolna Polska znów powróciła do serca Europy – tam, gdzie od wieków było i jest jej miejsce.
Znów na błękitnym niebie rozpostarł skrzydła biały orzeł, nad głowami załopotała dumnie biało-czerwona, a z piersi Polaków głośniej niż kiedykolwiek wyrwały się słowa: Jeszcze Polska nie umarła, kiedy my żyjemy…
Prześladowani, skazani na tułaczkę Polacy nie tracili ducha. Wierzyli, że Polska odzyska niepodległość. Wiedzieli, że Ojczyzna w sercach się zaczyna, że naród przetrwa najgorszą zawieruchę. Kiedy w 1914 roku wybuchła I wojna światowa, Polacy ruszyli do walki, wierząc, że kiedyś nadejdzie upragnionej wolności czas. Marzyli o niepodległej, o wielkiej, o wolnej Polsce!
Choć różnili się w poglądach o jej kształcie i dążyli różnymi drogami do niepodległości – to wszyscy oddali dla niej serce.
Podniosły program artystyczny, który barwnie wpisał się w ogólnopolskie obchody Święta Niepodległości, przypominał nam raz jeszcze, co to znaczy być Polakiem, cichym bohaterem i świadkiem teraźniejszości, spadkobiercą wartości, na których wznosić będziemy Dom Ojczysty – Polskę. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za chwile wzruszenia, wyjątkową atmosferę, za wspólny hymn i niepowtarzalną strawę dla naszych oczu, uszu i serc.