Walentynki 2021

Samorząd Uczniowski pragnął zaakcentować Dzień Świętego Walentego w Naszej Szkole. Na pięknie udekorowanym korytarzu została ustawiona sztaluga z sercem, na której każdy mógł zamieszczać swoje życzenia.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku jest jednym z najważniejszych dni w historii naszej ojczyzny – po wielu latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Co roku 11 listopada skłania do refleksji. Aby uczcić ten ważny dzień przygotowaliśmy krótki program słowno – muzyczny. Aktorami byli uczniowie klasy I-VB, którzy pracowali pod kierownictwem Pani Anny Dąbkowskiej oraz z pomocą Pani Klaudii Więcławskiej. Życzymy miłego oglądania.

https://www.facebook.com/zsnr5rypin/videos/367562331330655

Ozonowanie budynku szkoły

W dniu 18 października 2020r. w naszej placówce mało miejsce ozonowanie całego budynku. Zabieg ten został realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie projektu „OWES Tłok 2”w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym skierowała do ROPS Toruń w dniu 15 października 2020r. prośbę o nieodpłatne wykonanie usługi w związku z wykrytymi przypadkami COVID 19 w naszym regionie.

Ozonowanie wspomaga zwalczanie wszelkich wirusów bakterii i grzybów.

Dziękujemy!!!

Dzień Przedszkolaka

W poniedziałek przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół Nr 5 im ks. Jana Twardowskiego świętowały SWÓJ dzień-Dzień Przedszkolaka.

Dzieci przywitały się wspólnie piosenką – Jestem sobie przedszkolaczek, nie zabrakło również wspólnych tańców, zabaw i rozmów o przedszkolu. W tym szczególnym dniu dzieci otrzymały Medale Super Przedszkolaka.

Dzień Przedszkolaka

W poniedziałek przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół Nr 5 im ks J Twardowskiego świętowały SWÓJ dzień-Dzień Przedszkolaka. Dzieci przywitały się wspólnie piosrnks Jestem sobie przedszkolaczek, n i e zabrakło również wspólnych tańców, zabaw i rozmów o przedszkolu. W tym szczególnym dniu dzieci otrzymały Medale Super Przedszkolaka

Opublikowany przez Zespół Szkół Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie Wtorek, 22 września 2020

Pani Psycholog poleca:

Rozmawianie z dzieckiem na temat bezpieczeństwa to element wychowania. O ile gadki o tym, jak unikać zagrożeń w domu czy podczas zabawy na podwórku zwykle nie sprawiają rodzicom trudności, to te dotyczące ochrony przed wykorzystywaniem seksualnym bywają dla rodziców prawdziwie stresującym przeżyciem! Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu związanego z tą tematyka.

Wasza psycholog

https://www.facebook.com/DajemyDzieciomSile/videos/vb.71543004041/720607995416782/?type=2&theater

Bezpieczne Wakacje – Samorząd Uczniowski poleca:)

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
 2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
 6. Nie rozmawiaj z obcymi.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
 10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
 16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
 17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
 18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
 19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
 20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
 21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
 22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
 23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
 24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

CZŁONKOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WRAZ Z OPIEKUNAMI.

Dzień Dziecka

W związku z Dniem Dziecka pani psycholog przygotowała film skierowany do rodziców. Jego celem jest zwrócenie Państwa uwagi na wpływ rodziców na rozwój dziecka i formowanie jego osobowości. Pamiętajcie Państwo, „dziecko jest jak walizka, wyjmiesz z niej to, co do niej włożysz”! W Dniu Dziecka pokażcie Państwo swoim dzieciom, że są dla Was bardzo ważne.
Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta życzę, aby miłość rodziny otaczała Was nieustannie, a uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy!

🙂