Dzień Profilaktyki

3 czerwca w Zespole Szkół Nr 5 w Rypinie obchodzony był Szkolny Dzień Profilaktyki, który został połączony z obchodami Dnia Dziecka. Głównym celem była promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności aktywny wypoczynek.

Już po raz kolejny imprezę prowadziła ,,Grupa T‘’ z Torunia. Animatorzy przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny dla dzieci, a w nim: konkursy i zabawy sportowe, taniec oraz zagadki o tematyce profilaktycznej. Nie zabrakło również Byka Rodeo, który wśród uczniów cieszy się największą popularnością, na którym zarówno młodsi jak i starsi próbowali swych sił i umiejętności. Uatrakcyjnieniem festynu była loteria, gdzie główną nagrodą był gigantyczny miś. Szczęśliwym zwycięzcą został Kuba z II klasy.

Swoje uzdolnienia również zaprezentował zwycięzca Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego w Inowrocławiu pod hasłem ,,Pomaluj mój świat” – Arkadiusz Czułczyński, który przekonywał, że świat bez uzależnień jest piękny.

Po aktywnie spędzonym dniu wszyscy zregenerowali siły przy grochówce i grillowanych kiełbaskach. Były również lody. Poza świetną zabawą i humorem dopisała również pogoda. Nad całością czuwały panie: Renata Bojarska i Sylwia Maćkiewicz.

IMG_3507
IMG_3519
IMG_3628
IMG_3630
IMG_3643
IMG_3661

Najlepsza drużyna to moja rodzina!

Takie hasło przyświecało tegorocznemu świętowaniu Dnia Rodziny. Panie Monika Nowowiejska oraz Monika Witkowska w organizację imprezy zaangażowały wszystkich… od najmłodszych…przez rodziców aż do nauczycieli 🙂 Było radośnie, aktywnie a nawet kreatywnie.

Część artystyczna była przeplatana konkurencjami do których włączyli się rodzice. Nie zabrakło rymowanej gimnastyki i tańca. Wszyscy mogli poczuć,że rodzinne drużyny mają wielką moc.

Wycieczka do Bydgoszczy

16 maja 2019 roku odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Było czysto, słodko i kolorowo… a to za sprawą programu wycieczki. Byliśmy w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie każdy mógł wyprodukować swoje własne mydełko oraz posłuchać ciekawostek na temat historii brudu… i higieny. Kolejnym punktem była Manufaktura Słodyczy – Karmelowa Kraina, z której każdy wyszedł z własnoręcznie przygotowaną czekoladką i lizakiem. W Herbaciarni Asia mogliśmy delektować się smakami herbaty oraz deserem lodowym. To jednak nie był koniec wycieczkowej przygody…dotarliśmy również do Papugarni, gdzie po warsztatach plastycznych każdy mógł spotkać się z pięknymi ptakami i…. alpakami:) Wyjazd uznany przez wszystkich za udany zwieńczony został posiłkiem w McDonalds. Cała fotorelacja dostępna jest na Facebooku Szkoły.

Zawody sportowe


29 maja reprezentanci ZSNR5 wzięli udział w XVIII Rejonowych Biegach Przełajowych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Sierpcu.
Zawody odbyły się w lesie w stanicy harcerskiej w miejscowości Słupia.
Celem imprezy była popularyzacja biegania jako forma spędzania wolnego czasu oraz zdrowa rywalizacja.
W zawodach udział wzięli podopieczni ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych z Płocka, Mławy, Mocarzewa i Sierpca
Zawodnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe i stopień niepełnosprawności i biegali na dystansach 400 metrów, 600 metrów i 800 metrów
Biegacze z ZSNR5 wywalczyli miejsca na podium: Jarosław Zieliński I miejsce, Krzysztof Karpiński III miejsce, Mateusz Tylmanowski I miejsce, Mateusz Golan III miejsce oraz Paulina Strzelecka II miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie do biegów.Kreatywni na 101!

KREATYWNI NA 101 to tytuł ogólnopolskiego konkursu, do którego przystąpiła nasza szkoła. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie wykonali i ozdobili makietę ulicy oraz domku, w którym zamieszkały pieski z plasteliny. Było ich dokładnie 101! Praca przyniosła wiele radości tworzenia zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Cieszymy się,że mogliśmy się tak wspaniale bawić. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – Hanna Mazanowska, Beata Piechowiak, Marta Manelska

Sklep zoologiczny

Przedszkolaki wraz z nauczycielami udali się do sklepu zoologicznego,, Roma”. Dzięki uprzejmości państwa Sierocińskich i p. Jowity Góreckiej dzieci miały możliwość obejrzenia pięknych rybek w akwariach oraz żółwia. Mogły także pogłaskać szczurka oraz podziwiać pozostałe zwierzęta. Dziękujemy właścicielom sklepu za miłe spotkanie.

Poznajemy zawody

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół Nr 5 w ramach bloku poznajemy zawody wybrały się do apteki, żeby poznać zawód farmaceuty. Dzieci miały okazję zaobserwować pracę w aptece, zobaczyć prawdziwe recepty. Dziękujemy Państwu Ludwickim za miłe przyjęcie oraz oprowadzenie po aptece.

Przedszkolaki z wizytą w…

W dniu 30 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Rypinie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z ważnymi miejscami naszego miasta,. Dzieci obejrzały wiele sal m. in konferencyjna gabinety Pana Starosty oraz Burmistrza Miasta sale ślubów oraz inne gabinety znajdujące się w obu instytucjach. Oddział przedszkolny dziękuję Starostwu Powiatowemu oraz Urzędowi Miasta za bardzo miłe spotkanie i o prowadzenie dzieci.

Wokalny sukces naszych uczniów!

4 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Dostrzeż mnie”. W tym roku hasłem przewodnim konkursu  było „Pomaluj mój świat”. Nasi uczniowie już czwarty raz wybrali się do Inowrocławia, aby zaprezentować swoje możliwości.
Spotkanie w Inowrocławiu za każdym razem ma bardzo radosny charakter. Tu liczy się przede wszystkim dobra zabawa. My mieliśmy powód do jeszcze większej radości gdyż nasi reprezentanci zajęli miejsca na podium.
Alan Jasiński –  Nagroda Specjalna,Nagroda Jury z przymrużeniem oka oraz II miejsce w swojej kategorii! Arek Czułczyński miejsce I, Dawid Laskowski II oraz Lidia Leszczyńska wyróżnienie! Artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.Uczniów do konkursu przygotowały panie Renata Bojarska, Sylwia Maćkiewicz oraz Bożena Zasada.

Pierwszy Dzień Wiosny 2019

21marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż tradycją naszej szkoły stało się, by nadejście wiosny spędzić w niecodzienny, wesoły sposób. Impreza odbywała się pod hasłem- ,,przeganiamy zimę , by powitać wiosnę’’. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację, która przybliżyła i poszerzyła wiedzę na temat pierwszych oznak wiosny w przyrodzie . Następnie w kolorowych strojach zaprezentowali się w inscenizacji. Uczniowie mogli pokazać swoje talenty wokalne wcielając się w role znanych artystów występując w karaoke.

Po tak wesołym i niezwykłym dniu, oczekiwana przez wszystkich wiosna na pewno szybko się pojawi.

21marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż tradycją naszej szkoły stało się, by nadejście wiosny spędzić w niecodzienny, wesoły sposób. Impreza odbywała się pod hasłem- ,,przeganiamy zimę , by powitać wiosnę’’. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację, która przybliżyła i poszerzyła wiedzę na temat pierwszych oznak wiosny w przyrodzie . Następnie w kolorowych strojach zaprezentowali się w inscenizacji. Uczniowie mogli pokazać swoje talenty wokalne wcielając się w role znanych artystów występując w karaoke.

Po tak wesołym i niezwykłym dniu, oczekiwana przez wszystkich wiosna na pewno szybko się pojawi.

P1000646
P1000649
P1000660
P1000663
P1000664
P1000668
P1000689
P1000699
P1000708
P1000714
P1000731
P1000739
P1000740
P1000745